Výlet na Maltu

Tak jako každý podzim, i letos vyrazili budoucí maturanti na „dospělácký“ školní výlet do zahraničí. Tentokrát zvolili destinaci, kam dosud noha „béemákova“ nevkročila – středomořský ostrovní stát Malta. Takže zatímco my ostatní jsme doma mrzli v prvních podzimních plískanicích, čtvrťáci se hřáli na sluníčku. Od devátého do třináctého října poznávali historické památky i přírodní krásy maltských ostrovů, ale nechali si dostatek času i na odpočinek na pláži nebo prozkoumávání nočního života města Sliemy, kde měli svůj hlavní stan.

Sami o výletě napsali:

Probouzíme se časně ráno a vyjíždíme směr  Katowice, odkud vylétáme na vysněnou Maltu. I přes malé komplikace jsme bezpečně přistáli ve Vallettě. Po náročné cestě autobusem jsme se dostali do Sliemy, kde byl náš hostel. Všechny dny na Maltě byly teplé a slunečné. Počasí nám opravdu přálo. Každý den jsme procestovali maximum a navštívili jsme hromadu zajímavých míst. Mezi nejkrásnější místa patřily hlavní město Valletta, ostrovy Comino a Gozo, nebo třeba Modrá laguna.

K nejlepším zážitkům patřila adrenalinová jízda na jachtě. Domů jsme doletěli v pořádku, všichni jsme si výlet užili. Prostě vše proběhlo, jak má.

Lobelovci

Vaše reakce

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X