Minulý školní rok jsme zahájili studentský projekt zaměřený na prevenci rasismu v základních školách, který jsme nazvali Srdcem, ne očima. Dali jsme si za cíl uspořádat workshopy pro 80 tříd během 4 měsíců a to se nám podařilo. Oslovili jsme bezmála 2 000 žáků i s jejich učiteli. Za tento projekt jsme získali prestižní ocenění Gratias Tibi.

Během workshopu si každý žák namíchá svou vlastní barvu pleti a namaluje si autoportrét. Na konci setkání můžeme tedy vidět vždy tolik různých odstínů barev lidské pleti, kolik je účastníků. Každá barva má právě takovou hodnotu jako všechny ostatní.

V tomto školním roce jsme se rozhodli v projektu pokračovat. Aktivity, které v rámci projektu s dětmi provozujeme, jsou vhodné pro všechny věkové skupiny, a tak jsme se s workshopy dostali mimo jiné i na konferenci křesťanských učitelů v Praze. Budeme se ale opět zaměřovat spíše na základní školy a již máme pořadník škol, které si naše studenty opět pozvaly do výuky. To nás moc těší a jsme zvědaví, jaké výsledky to letos přinese.

TP