Hned na samém začátku školního roku  se naši čtvrťáci vypravili na svůj velký třídní výlet do Ruska. Strávili pět dní v Petrohradu, kde navštívili okázale krásné parky Petrodvorců, podívali se do slavného muzea Ermitáž a zúčastnili se otevírání mostu přes řeku Něvu. V jedné z petrohradských škol uspořádali přednášku pro žáky. Naši studenti byli překvapeni, jak silně je v ruských žácích podporováno národní cítění. Zazpívali si společně Kaťušu, vyfotili se a naši studenti rozdali dětem drobné dárečky. Když se vrátili plní zážitků zpět na BMA, pochvalovali si kromě spatřených krás také nízké ceny a hlavně dobré jídlo, které v Rusku ochutnali. Teď se tedy mohou ještě veseleji připravovat na maturitu.

TP