Vlak se už rozjel a za námi je druhá část státních maturit – slohová práce z angličtiny. Před ní vládl v chodbách BMA hluk jako ve včelím úlu, poté najednou vše ztichlo a žáci, kteří letos ještě nematurují, chodili na záchod během hodiny už pouze po špičkách. Netrvalo to ale dlouho a chodby zase ožily, studenti již nasadili odlehčený výraz a pustili se do družných rozhovorů. Co tedy na letošní slohovky říkali?

Jaká témata jste dostali?

Verča: Odpověď na inzerát a e-mail.

Terka: Na inzerát jsme odpovídali dopisem, ve kterém jsme se hlásili jako instruktoři na dětský tábor. E-mail jsme psali kamarádovi, který nebyl na narozeninové oslavě, a sdělovali jsme mu, že nás to mrzí, jaký jsme koupili dárek atd.

Co jste tedy koupili jako dárek?

Jana: Flašku!

Verča: Kytičku.

Klára: Bungee jumping.

Jaké z toho máte pocity?

Verča: Já jsem si nestihla spočítat slova, takže z toho jsem trochu nervózní.

Terka: Bylo to lehké, jsem v klidu.

Jana: Lepší než ze slohovky z češtiny.

Klára: Myslím, že to bude úplně v pohodě.

Z toho plyne zpráva pro příští maturanty na BMA: Slova si raději zkuste spočítat, ale jinak můžete být úplně klidní, slohovky jsou v pohodě.