Ve čtvrtek 12. 4. pořádala naše škola „DEN JAZYKŮ“. Studenti prvního, druhého a třetího ročníku se sešli v prostorách Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí, kde si pro ně naši učitelé připravili aktivity týkající se jazyků, které nejenže se u nás ve škole neučí, ale navíc jsou i méně známé. Celá akce byla pojata formou soutěže, a tak studenti chodili od jednoho stanoviště k druhému a plnili dané úkoly.

Nejzajímavějším stanovištěm bylo beze sporu místo, kde si studenti mohli zkusit rozluštit zprávu zašifrovanou pomocí šifrovacího stroje Enigma.

Dalšími zajímavými zastaveními byla stanoviště, kde se studenti mohli naučit základy svahilštiny či něco málo z romštiny, esperanta, latiny a kečuánštiny. Výchozím stanovištěm byl jazykový strom indoevropských jazyků a tvoření slov z písmen – Scrabble.

DK