Honza Kváš, student 3. ročníku, se minulý týden  zúčastnil OPA GAMES, neoficiálního mistrovství Evropy v běhu na lyžích, největší akce, kam mohou jet dorostenci. Předtím Honza získal v disciplíně volného běhu na 10 km na Mistrovství republiky dorostu druhé místo. Při té příležitosti, ještě před účastí na OPA GAMES,  jsme Honzovi položili několik otázek.

Jaké byly tvé pocity před závodem?

„Necítil jsem se moc dobře. 2 týdny předtím jsem byl trochu nemocný a neměl jsem moc sílu. Den předtím jsme navíc promazali (pozn.: špatně namazali lyže).“

Jak vypadá systém závodu?

Je to vlastně mistrovství, a zároveň nominace na OPA Games. Ve třech dnech jsou tři závody – sprint, sedmička (7km) klasicky a desítka (10 km) volně. Časy ze všech závodů se sečtou a nejlepších 5 jede na OPA Games.

Kde se OPA Games budou konat a jak se těšíš?

Budou v Itálii, v Cogne. Pocity mám fantastické. Jsem rád, že jsem se tam mohl dostat. Strašně se těším. Jsem zvědavý, jak budou vypadat tratě, jestli budou odlišné od našich.

Jak vypadá Tvůj běžný tréninkový den?

Musím hlavně chodit brzy spát. Někdy si  ještě ráno, než jdu do školy, dám ranní trénink – běh, posilovna nebo gymnastika. Po škole mám ještě odpolední trénink, ten trvá tak dvě hodiny. Někdy je to časově náročnější, když musím dojet za sněhem, např. do Velkých Karlovic.

A příprava na OPA Games příští týden?

Teď je to volnější, o víkendu mě čeká ještě český pohár v Jablonci.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěch v dalších sportovních kláních!

PH