A.jpgC.jpgE.jpgG.jpgH.jpgI.jpgJ.jpgK.jpgL.jpg

Vítězové mezinárodní soutěže v překladu Juvenes Translatores byli zveřejněni. I když za každou zemi mohl vyhrát pouze jeden, překladatelské nadání prokázali také další soutěžící, kterým porota udělila čestná uznání. Jedno z nich obdržela i naše studentka Nela Krawiecová, za což jí moc blahopřejeme. Podle hodnocení komise Nela prokázala ve výchozím jazyce dovednost v porozumění smyslu a souvislostem a vhodném výběru stylistických prostředků. Co se týče cílového jazyka, zde se uznání týkalo vynikající (nebo velmi dobré) znalosti jazyka, plynulosti a přirozenosti, žádného nebo téměř žádného opomenutí, kreativních obratů věrných originálu s pouze drobnými chybami (vyváženo dobrým celkovým dojmem).

b2ap3_thumbnail_nela_cu_20140305-184743_1.jpg

Již potřetí se studenti BMA zúčastnili sponzorovanéhovýletu do Londýna. I letos byli vybráni vítězové soutěže v anglicky psané eseji.

1. - 4. den

V pátek, první den pobytu, jsme měli možnost navštívit hodně londýnských památek. Den začal vydatnou anglickou snídaní a dlouhou cestou luxusním vlakem. Na anglickém nádraží jsme okusili americké koblihy a cestou k Big Benu jsme pořídili hodně krasných fotek s Londýnským okem. Po prohlídce budovy parlamentu jsme se vydali pěšky na Trafalgar Square, kde jsme si dali místní specialitu, tradiční “fish and chips”.

Olypmiáda v Soči začala, ale ani my v Gymnáziu BMA jsme nezaháleli. Ne sice ve sportu, ale ve znalostech a dovednostech. Od listopadu probíhala školní kola soutěží a olympiád, u některých se uskutečnila i kola okresní a krajská.  Největších úspěchů jsme dosáhli v němčině. Martin Baňka získal 2. místo v okresním kole německé konverzace, v jiné kategorii získala Klára Kaděrová 1. místo v kole krajském a postoupila do celostátního kola soutěže. V okresním kole Olympiády v českém jazyce obsadila Kateřina Biolková pěkné 5. místo se ztrátou 5 bodů na vítěze.